Malta

Błękitna Grota – Blue Grotto – wyprawa do jaskiń pod klifami

BlueGrotto DSC 5758 mini
zdjęcia | komentarze
Rejs pod klifami tradycyjną łódką luzzu

Południowe, strome i klifowe wybrzeże Malty kryje wiele malowniczych, a często też rybackich zatoczek. Jedna z nich Wied iż-Żurrieq, to właśnie dawna przystań, kiedyś służąca głównie połowom. Dzisiaj to miejsce, z którego można wypłynąć na rejs tradycyjną łódką luzzu w celu zwiedzenia kilku jaskiń, w tym najbardziej imponującej z nich, czyli Błękitnej Groty (Blue Grotto).

Blue Grotto – Błękitna Grota

Błękitna Grota ma około 90m długości i 40m wysokosci, a jej nazwa odnosi się do błękitnego koloru wody i kobaltowych refleksów światła, którymi mieni się cała jaskinia. Jest to jedna ze zdecydowanie najpiękniejszych naturalnych atrakcji Malty.

Naturalne atrakcje Malty

W trakcie rejsu przepływamy także przez kilka innych jaskiń, przez Grotę Miodowego Miesiąca, Grotę Refleksów, Grotę Kota i kilka innych. Ściany jaskiń są bogate w minerały, a barwa wody dodatkowo zależy od podwodnych alg czy głębokości wody i odbić światła od dna morza. W niektórych zachodzi zjawisko fluorescencji. Dlatego też każda jaskinia jest wyjątkowa, a rejs pełen wrażeń 🙂 .

 

Fotografie z Blue Grotto – rejs łódką luzzu pod klifami Malty

Carly BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *