Wenecka sestiere Castello i promenada Riva degli Schiavoni

Wenecja Castello DSC 7706 mini
zdjęcia | komentarze
Sestiere Castello

Castello to największa sestiere Wenecji, rozciągająca się na wschód od San Marco. Nazwa Castello wywodzi się od twierdzy stojącej w VIII wieku w miejscu dzisiejszego kościoła San Pietro.

Promenada Riva degli Schiavoni

Najbardziej popularną częścią Castello jest piękna, mimo, że pełna kramów z pamiątkami, promenada Riva degli Schiavoni, z której rozciąga się wspaniały widok na San Giorgio Maggiore.
Gwar nabrzeża znika w głębi dzielnicy. Spokojne, jakby zapomniane uliczki i place pozwalają na chwilę wytchnienia.

Arsenale, czyli stocznie weneckiej floty wojennej

Spacerując po dzielnicy możemy dotrzeć do Arsenale, czyli stoczni weneckiej floty wojennej. Arsenale została założona w XII wieku i rozbudowywana od XIV do XVI wieku stała się największą stocznią na świecie. W najlepszym okresie przy budowie wielkich weneckich galer pracowało tu nawet 16 tysięcy arsenalotti. Po przejęciu Wenecji Napoleon zniszczył doki, a działa przetopiono na pomniki upamiętniające rewolucję francuską. Dzisiaj jest to w większości zamknięty teren wojskowy.

 

Fotografie z dzielnicy Castello

This slideshow requires JavaScript.

Jeśli spodobały Ci się moje zdjęcia, zaciekawiła opisana historia, a może zainspirowałam Cię do zwiedzania, zapraszam do polubienia mojej strony i pozostawienia komentarza 🙂

Carly BB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *