Błękitna Grota – Blue Grotto, łódką luzzu pod klifami Malty

BlueGrotto DSC 5758 mini
zdjęcia | komentarze
Rejs pod klifami tradycyjną łódką luzzu

Południowe, strome i klifowe wybrzeże Malty kryje wiele malowniczych, a często też rybackich zatoczek. Jedna z nich Wied iż-Żurrieq, to właśnie dawna przystań, kiedyś służąca głównie połowom. Dzisiaj to miejsce, z którego można wypłynąć na rejs tradycyjną łódką luzzu w celu zwiedzenia kilku jaskiń, w tym najbardziej imponującej z nich, czyli Błękitnej Groty (Blue Grotto).

Blue Grotto, czyli Błękitna Grota – jaskinie pod klifami Malty

Błękitna Grota ma około 90m długości i 40m wysokosci, a jej nazwa odnosi się do błękitnego koloru wody i kobaltowych refleksów światła, którymi mieni się cała jaskinia. Jest to jedna ze zdecydowanie najpiękniejszych naturalnych atrakcji Malty.

Naturalne atrakcje Malty

W trakcie rejsu przepływamy także przez kilka innych jaskiń, przez Grotę Miodowego Miesiąca, Grotę Refleksów, Grotę Kota i kilka innych. Ściany jaskiń są bogate w minerały, a barwa wody dodatkowo zależy od podwodnych alg czy głębokości wody i odbić światła od dna morza. W niektórych zachodzi zjawisko fluorescencji. Dlatego też każda jaskinia jest wyjątkowa, a rejs pełen wrażeń 🙂 .

 

Fotografie z Blue Grotto – rejs tradycyjną łódką luzzu pod klifami Malty

This slideshow requires JavaScript.

Jeśli spodobały Ci się moje zdjęcia, zaciekawiła opisana historia, a może zainspirowałam Cię do zwiedzania, zapraszam do polubienia mojej strony i pozostawienia komentarza 🙂

Carly BB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *