Jordania

Petra i jej kolorowe ścieżki

zdjęcia | komentarze

Petra mimo, że każdego dnia tłumnie odwiedzana, jest tak rozległa, że można znaleźć w niej miejsca, w których będziemy zupełnie sami. Wystarczy trochę motywacji 🙂 .

Po 35 km pokonanych maszerując, oglądając różne zabytki i zakamarki Petry pierwszego dnia, stwierdziliśmy, że to jednak za mało i następnego dnia pokonaliśmy kolejne kilkanaście kilometrów 🙂 . Zupełnie przypadkowo pierwszego dnia weszliśmy na trasę, która okazała się na tyle długa, że ostatecznie wychodziliśmy po zmroku. Nie było już turystów, tylko garstka Beduinów, ale najgorsze okazały się psy. W ciągu dnia spokojnie biegające między zwiedzającymi, wieczorem stworzyły watahy i ledwo przed nimi zwialiśmy. Ich wycie pomiędzy górami było momentami dość straszne. A może po prostu pilnowały zamkniętych już na noc w zagrodach osłów.

Tak czy siak w ciągu dnia poznałam wiele przyjaznych zwierzątek, małego wesołego osiołka, fotogeniczne wielbłądy, towarzyskie pieski i mnóstwo kotów do głaskania 🙂 🙂 🙂 . A kolory Petry są po prostu oszałamiająco piękne. Poniżej Petra trochę inaczej 🙂 .

 

Fotografie z Petry

Carly BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *