Górne Miejsce Ofiarne – długie wędrówki po kolorowej Petrze

Petra WyzynaOfiarna DSC 3367 mini
zdjęcia | komentarze
Tłumnie odwiedzana Petra

Petra mimo, że każdego dnia tłumnie odwiedzana, jest tak rozległa, że można znaleźć w niej miejsca, w których będziemy zupełnie sami. Wystarczy trochę motywacji 🙂 .

Wędrówki po Petrze

Pierwszego dnia wizyty w Petrze, po 35 km pokonanych maszerując, oglądając różne zabytki i zakamarki starożytnych ruin, stwierdziliśmy, że to jednak za mało by naprawdę poznać i nacieszyć się Petrą i następnego dnia pokonaliśmy kolejne kilkanaście kilometrów 🙂 .

Górne Miejsce Ofiarne

Zupełnie przypadkowo pierwszego dnia weszliśmy na trasę prowadzącą na Górne Miejsce Ofiarne, która okazała się na tyle długa, że ostatecznie wychodziliśmy po zmroku. Nie było już turystów, tylko garstka Beduinów, ale najgorsze okazały się psy. W ciągu dnia spokojnie biegające między zwiedzającymi, wieczorem stworzyły watahy i ledwo przed nimi zwialiśmy. Ich wycie pomiędzy górami było momentami dość straszne. A może po prostu pilnowały zamkniętych już na noc w zagrodach osłów.

Kolory Petry, mnóstwo kotów i fotogeniczne wielbłądy

Tak czy siak w ciągu dnia poznałam wiele przyjaznych zwierzątek, małego wesołego osiołka, fotogeniczne wielbłądy, towarzyskie pieski i mnóstwo kotów do głaskania 🙂 🙂 🙂 . A kolory Petry są po prostu oszałamiająco piękne. Poniżej Petra z trochę innej perspektywy 🙂

Youtube video

Zachęcam do odwiedzenia pozostałych moich postów o Petrze jak i obejrzenia filmu na YouTubie. 😀 🙂

 

Fotografie – wędrówki po Petrze

This slideshow requires JavaScript.

Jeśli spodobały Ci się moje zdjęcia, zaciekawiła opisana historia, a może zainspirowałam Cię do zwiedzania, zapraszam do polubienia mojej strony i pozostawienia komentarza 🙂 oraz do odwiedzenia mojego kanału na YouTube

Carly BB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *