Petra w 2 dni – ile dni spędzić w Petrze? Czy warto?

Petra Klasztor DSC 3009 mini
film | komentarze
Ile dni spędzić w Petrze?

Dla tych, którzy chcieliby jedynie zobaczyć Petrę wystarczy zupełnie 1 dzień. Jednak jeśli chcielibyście Petrę tak naprawdę zwiedzić potrzebne są już 2 dni. Z kolei jeśli dodatkowo chcielibyście pokonać jakieś szlaki górskie dookoła Petry, to przydałby się nawet 3 dzień. Wszystko zależy od tego co właściwie chcemy w Petrze robić.

A z pewnością jest to jedno z tych miejsc, którymi łatwo się nie znudzimy 🙂 .

Petra w 2 dni

Petra w 2 dni to opcja, którą udało mi się zrealizować 🙂 I przyznaję było to bardzo wiele kilometrów przebytych pieszo, ale wrażenia z pewnością niezapomniane.

 

Czy warto wybrać się do Petry?

Bez wątpienia, mnóstwo wrażeń, niesamowita historia, wyjątkowe krajobrazy.

Jak daleko jest od wejścia do centrum Petry?

Trzeba przyznać, że daleko, a nawet bardzo, około 2 km do samego tylko Skarbca Faraona. Ale droga przez głęboki wąwóz jakim jest Siq dostarcza wystarczająco dużo wrażeń, żeby nie odczuć zmęczenia. A dla tych, którzy jednak chcieliby skorzystać z podwózki przy wejściu są osiołki i dorożki. 🙂

Przejażdżki na wielbłądach też oczywiście się znajdą, ale wielbłądy czekały na turystów dopiero przy Skarbcu Faraona i przy świątyni Qasr al-Bint.

 

Film z Petry

Więcej filmów z moich wypraw można obejrzeć na moim kanale na YouTube, zapraszam i miłego oglądania. 🙂

 

Jeśli spodobały Ci się moje zdjęcia, zaciekawiła opisana historia, a może zainspirowałam Cię do zwiedzania, zapraszam do polubienia mojej strony i pozostawienia komentarza 🙂

Carly BB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *