Tongli – głęboka zieleń kanałów i 3 wyjątkowe kamienne mosty

Tongli DSC 3558 mini
zdjęcia | komentarze
Tongli z siecią urokliwych kanałów – Wenecja Wschodu

W niedużej odległości od Suzhou leży małe, ale bardzo ładne i urocze miasteczko Tongli. Jak inne miasta w regionie posiada sieć kanałów i również zyskało przydomek „Wenecja Wschodu„. Miejsce to zachowało wiele cech starożytnego miasta regionu Wu. Odwiedzając je macie szansę poczuć i zobaczyć jak mogło wyglądać Suzhou w czasach jego największego rozkwitu. Domy zwrócone są frontami do kanałów, każdego dnia zapełnionych łódkami zarówno transportowymi jak i tymi turystycznymi.

Jestem przekonana, że sieć wąskich uliczek i kamienne mostki z niesamowitym widokiem na głęboką zieleń kanałów z pewnością urzeknie każdego podróżnika.

Najsłynniejsze mosty Tongli

Najsłynniejsze tutejsze mosty to tzw. Trzy Mosty: Taiping, Jili i Changqing. Nazwy te oznaczają spokój, ale także szczęście i długowieczność. Wśród lokalnych mieszkańców istnieje zwyczaj przechodzenia przez owe trzy mosty świętując tym samy szczęśliwe momenty w życiu, np. zawarcie związku małżeńskiego, 66 urodziny, czy miesięczne urodziny maleńkich dzieci, co ma zagwarantować zdrowie, świetny przebieg kariery zawodowej, ale także zachowanie młodości. Miejmy nadzieję, że dotyczy to też turystów 🙂 .

Niezapomnianą atrakcją jest oczywiście rejs po kanałach, gdzie promienie światła przebijające się przez gęstą koronę drzew, migoczą wśród kolorowych ozdób i niezliczonych czerwonych lampionów

 

Sieć zielonych kanałów i czerwone lampiony na fotografiach

This slideshow requires JavaScript.

Jeśli spodobały Ci się moje zdjęcia, zaciekawiła opisana historia, a może zainspirowałam Cię do zwiedzania, zapraszam do polubienia mojej strony i pozostawienia komentarza 🙂 oraz do odwiedzenia mojego kanału na YouTube

Carly BB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *